syldenafil co to jest

Syldenafil – co to jest i jak działa?

Zaburzenia erekcji, problemy z potencją i sprawnością seksualną mogą mieć wiele przyczyn i wcale nie są związane tylko z wiekiem i procesem starzenia, ale coraz częściej dotykają także młodszych mężczyzn. Poziom libido zależny jest od wielu czynników – biologicznych, psychicznych, emocjonalnych, zdrowotnych czy społecznych. Szybkie tempo życia, obciążenie pracą, stres, przemęczenie, niewłaściwa dieta, problemy emocjonalne, choroby – wszystko to wpływa na jakość życia intymnego i może powodować problemy z erekcją. Pomocne w takich sytuacjach są preparaty wspomagające wywołanie i utrzymanie erekcji. Jedną z głównych substancji czynnych w tego typu środkach jest syldenafil. Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest syldenafil i jak działa?

Co to jest syldenafil?

Syldenafil jest substancją czynną występującą w składzie leków przyjmowanych doustnie, stosowanych w przypadku zaburzeń erekcji, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać odpowiedniego wzwodu do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Przyjęcie syldenafilu nie powoduje samoistnego wystąpienia wzwodu, ale ułatwia jego osiągnięcie i utrzymanie w trakcie stymulacji seksualnej.

Syldenafil – działanie w przypadku zaburzeń erekcji

Jak działa syldenafil? Wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Osiągnięcie wzwodu jest możliwe jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Syldenafil jest szybko wchłaniany. Po podaniu doustnym na czczo, maksymalne stężenia w osoczu krwi występują po 30-120 minutach (średnio 60 minut).

syldenafil jak działa

Jak i kiedy przyjmować syldenafil ?

Zalecana dawka substancji czynnej w lekach bez recepty to 25 mg, a w przypadku kiedy nie jest ona wystarczająca zaleca się stosowanie 50 mg. Kiedy przyjmować syldenafil? Preparat powinno się przyjąć na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Syldenafilu nie powinno się stosować częściej niż raz dziennie. Trzeba też pamiętać, że zażywanie go podczas spożywania posiłku może opóźnić jego wchłanianie.

Syldenafil – przeciwwskazania do stosowania

Syldenafilu nie stosuje się u osób, u których lekarz nie stwierdził zaburzeń wzwodu. Substancja nie wykazuje bowiem działania w przypadku pacjentów, u których nie występują zaburzenia erekcji. Leku nie powinny przyjmować osoby z przeciwwskazaniami do aktywności seksualnej oraz te, u których stwierdzono utratę wzroku z powodu zaburzonego przepływu krwi do nerwu wzrokowego. Oprócz wyżej wymienionych przeciwwskazaniem do przyjmowania leku mogą być także:

  • nadwrażliwość na substancję czynną,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego (np. ciężka niewydolność serca),
  • ciężka niewydolność wątroby bądź nerek,
  • niekontrolowane ciśnienie tętnicze lub nadciśnienie tętnicze,
  • dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki,
  • udar lub zawał serca (przebyte do kilku tygodni wstecz).

Syldenafil jest substancją czynną w leku bez recepty DoppelSil Max, wskazanym do stosowania u dorosłych mężczyzn (w wieku powyżej 18 lat) w leczeniu zaburzeń wzwodu, czyli impotencji definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Bibliografia
Charakterystyka Produktu Leczniczego DoppelSil MAX
https://baza-lekow.com.pl/substancja-czynna/sildenafil/
Sildenafil: dawkowanie, stosowane, skutki. Jak długo działa? (medme.pl)
https://journals.viamedica.pl/sexual_and_mental_health/article/view/33659/24701
Sildenafil: Uses, Interactions, Mechanism of Action | DrugBank Online

Przeczytaj również

Jak ożywić związek? Podgrzej atmosferę latem

Rutyna i nuda wkradają się z czasem do każdego związku. Co można zrobić, aby nawet po latach bycia razem ożywić relacje? Przeczytaj nasze wskazówki i podgrzej atmosferę w związku.

Seks po 50 – jak się nim cieszyć?

Dowiedz się, jak u kobiet i mężczyzn zmienia się seks po 50 roku życia. A także jak nadal czerpać z niego satysfakcję. Przeczytaj nasz artykuł.

Niepełny wzwód — przyczyny i leczenie

Niepełny wzwód to nie powód do wstydu, a przypadłość wymagająca rozwiązania. Poznaj najczęstsze przyczyny słabego wzwodu i wskazówki, jak sobie z nim radzić.