jak ożywić związek

Jak ożywić związek? Podgrzej atmosferę latem

Rutyna i nuda wkradają się z czasem do każdego związku. Dotykają nie tylko codziennego życia, wspólnych aktywności, ale także życia intymnego. Zdarza się, że po okresie zakochania i gorącej temperatury we wzajemnych relacjach, kiedy przychodzi jej ochłodzenie i znikają motyle w brzuchu, partnerzy zaczynają czuć rozczarowanie, żyją obok siebie zamiast ze sobą czy też rozstają się, nie próbując nic zmienić i pracować nad związkiem. Czy można zrobić coś, co sprawi, że nawet po kilku latach bycia razem, relacja na nowo odżyje? Czy da się ożywić związek i jak to zrobić?

Jak podgrzać temperaturę w związku?

Podróż we dwoje

O relację i jakość partnerskiego związku czy małżeństwa trzeba dbać na co dzień. Uczucia trzeba umiejętnie pielęgnować i podsycać, troszczyć się zarówno o siebie nawzajem, jak i o własny dobrostan. Kiedy sami czujemy się ze sobą dobrze, realizujemy się – nasze relacje z innymi też są lepsze. A co, jeśli jesteśmy ciągle zmęczeni, popadliśmy w rutynę, nie czujemy pożądania, nie mamy ochotę ani na rozmowę z partnerem/partnerką, ani na wspólny seks? Przed nami wakacyjny, letni czas. Słońce podgrzewa nie tylko powietrze, ale też nasze uczucia. Może warto więc zacząć od wspólnego urlopu?  Podróżowanie to świetna forma spędzania wolnego czasu. Dobrze zaplanowany i przemyślany urlop czy też spontaniczna wyprawa na kilka dni pozytywnie wpłynie na wasz nastrój i ożywienie związku. Słońce, świeże powietrze, większa aktywność i ruch, dieta obfitująca w cudowne świeże owoce i warzywa sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi, swobodniejsi, mamy więcej energii, czujemy większe pobudzenie również w sferze życia erotycznego. Jesteśmy rozluźnieni, żądni wrażeń i mamy też więcej czasu, który możemy bardzo przyjemnie spożytkować… Kiedy wyjedziecie zmieni się nie tylko codzienność, ale także otoczenie, a dzięki temu zniknie codzienna rutyna.

jak podgrzać atomosferę w związku

Odrobina szaleństwa i wyjście poza schematy

Wykorzystajcie czas wakacji, aby trochę zaszaleć, wybić się z ustalonego porządku codziennych obowiązków, zrobić coś nowego. Zaplanujcie wakacyjny wyjazd tak, aby był ciekawą przygodą i ożywił wasze życie intymne. Oto kilka podpowiedzi::

  • Odkrywajcie nowe miejsca. Wybierzcie się tam, gdzie nigdy nie byliście, odwiedźcie nieznane miasto, poszukajcie dzikiej plaży czy ustronnej polany w lesie. Może lubicie aktywny wypoczynek i atrakcją będą dla was ciekawe trasy rowerowe, albo dla odmiany relaks w spa? Dajcie sobie ten komfort i luksus robienia tego, co sprawi wam frajdę i przyjemność.
  • Pozwólcie sobie na poluzowanie hamulców, więcej swobody i odrobinę szaleństwa! Otwórzcie się na to, co daje przyroda – seks w łączności z naturą zawsze jest inspirującym i niepowtarzalnym doznaniem. A może wspólna nocna kąpiel w jeziorze, na plaży lub w jacuzzi? To też wspaniała gra wstępna do miłosnych uniesień.
  • Wasze muśnięte słońcem, rozgrzane i bardziej odkryte ciała na pewno będą wyglądały teraz atrakcyjniej i bardziej pociągająco. Wstępem do zbliżenia może być wzajemna sesja masażu. Wykorzystajcie do niego zmysłowo pachnący balsam lub olejek. Nawilżona skóra będzie miękka i aksamitna, wasze ciała zrelaksowane. Stąd już tylko krok do miłosnego spełnienia.
  • Wprowadźcie urozmaicenie do swojego życia intymnego. Nowe pozycje, akcesoria, zmysłowa kolacja przy świecach, afrodyzjaki na talerzu czy nietypowe miejsca do uprawiania miłości – takie wyjście poza przyzwyczajenia na pewno wpłynie ożywiająco na waszą relację.

jak podgrzać temperaturę w związku

Sposoby na ożywienie związku po powrocie z urlopu

Postarajcie się zachować wakacyjną energię i uważność – zarówno na siebie samych, jak też tę wzajemną. Kontynuujcie sprawdzone latem sposoby na podniesienie temperatury w związku i wybicie się z codziennej rutyny. Może skorzystacie z naszych porad?

  • Dbajcie o siebie – wypoczynek, pielęgnowanie pasji, regularny ruchu i zdrowa dieta to dobry sposób na poprawienie samopoczucia i zwiększenie atrakcyjności dla partnera.
  • Pielęgnujcie wspomnienia z wakacyjnych szaleństw. Powrót w myślach do czułych letnich chwil może stać się impulsem do zainicjowania intymnego kontaktu i doda mu trochę pikanterii.
  • Zaskakujcie się miłymi gestami, niespodziankami, które sprawią wam przyjemność, dzięki którym wasz partner/partnerka poczuje się zauważony/a, doceniony/a – to może być romantyczna kolacja, wspólny wypad na weekend czy drobny upominek.
  • Nie bójcie się próbować nowych rzeczy. Zróbcie razem coś nowego – czy to w sferze aktywności fizycznej, sztuki kulinarnej, podróży czy sztuki kochania.
  • Wyznaczajcie sobie wspólne cele i ustalajcie je razem. Planujcie, co chcielibyście zrobić, do czego dążyć. Sprawy i wyzwania, które łączą – inspirują do działania, przełamują nudę i pomagają w budowaniu lepszego związku.
  • Dajcie sobie trochę przestrzeni na własne przyjemności. Pobycie osobno, wyjście w gronie znajomych, czas na rozwój własnych zainteresowań – to bardzo ważne aspekty zachowania psychofizycznego dobrostanu, co również przełoży się na dobrą relację partnerską.

Pamiętajcie, że rutyna w związku często związana jest z przekonaniem, że wysiłek podjęty na początku znajomości i wchodzenia w relację będzie owocować przez cały czas. Związek wymaga ciągłej, codziennej pracy i uważności na drugą osobę. Nie pozwólmy, by życie w pośpiechu, w pędzie między kolejnymi obowiązkami sprawiło, że zapomnimy nie tylko o sobie, ale i o drugiej osobie. Zróbcie sobie czasem wakacje w środku tygodnia!

Przeczytaj również

Seks po 50 – jak się nim cieszyć?

Dowiedz się, jak u kobiet i mężczyzn zmienia się seks po 50 roku życia. A także jak nadal czerpać z niego satysfakcję. Przeczytaj nasz artykuł.

Niepełny wzwód — przyczyny i leczenie

Niepełny wzwód to nie powód do wstydu, a przypadłość wymagająca rozwiązania. Poznaj najczęstsze przyczyny słabego wzwodu i wskazówki, jak sobie z nim radzić.

Jak pomóc partnerowi, który ma problemy z erekcją?

Wsparcie partnerki w przypadku braku erekcji jest niezwykle istotne. Przeczytaj, jak możesz pomóc swojemu partnerowi mającemu zaburzenia erekcji.